Értékelés (5 / 7 ):
     |
Értékelj te is:
|
Kedvencnek Jelöl |
Ádok Zoli németül beszél a kutyákkal 2010. szeptember 30., csütörtök 09:23
A színész-énekes hétvégén egy husky szánhúzó versenyen vett részt, csak az volt a bökkenő, hogy a szánja elé kötött kutyák nem "beszéltek" magyarul.
Ádok Zoli a hétvégén rendezett husky szánhúzó versenyen német nyelvre hallgató kutyákat kapott, de teljesen megállta a helyét az idegen nyelven beszélő ebek közt. "Természetesen németül kellett hozzájuk beszélni, de ez nem okozott problémát, mert két évig éltem Ausztriában. A hajtók általában szakszavakat használnak, amik rövidek és egyértelműek, például: gerade, zurück. Én egy kicsit kiegészítettem a dolgot angol kifejezésekkel is: amikor line up-ot mondok a kutyáknak, akkor fel kell sorakozniuk, de többnyire azért a saját nyelvükön szólítják meg a kutyákat!" - meséli a tabutv.hu riporterének Zoli, aki a Finlandia Husky Szánhúzó verseny sztárfutamán harmadikként futott be, miután az Ausztriából érkezett szánhúzó kutyák összegabalyodtak a cél előtti kanyarban.
A Madách Színház állandó tagja gyermekkora óta állatok közelében él, a családban mindig volt egy házi kedvenc, így alakult ki a kötődés az állatokhoz, különösen a kutyához. "A kutya olyan, mint egy gyerek. Nálunk otthon mindig van kutya: magyar vizslánk kétszer is volt, és mi is húzattuk magunkat, persze biciklivel, de később már a motorom is leelőzte a kutyus, annyira formába jött. A huskyk a szánhúzásnak élének, nekik az a játék és a munka: mikor elkezdenek énekelni, akkor jelzik, hogy menni szeretnének. Hamarosan otthonra is szeretnék saját házi kedvencet is, valamilyen kisebb testű kutyust, talán egy Jack Russel-t..." - mondta el a Tabu Tv internetes videójában Ádok Zoli, aki harmadik lett a szánhúzó versenyen.
Kapcsolódó - hírek a témakörben
|
|
|